Donanım, Teknoloji

Mekanik klavyeli dizüstü bilgisayar: MSI GT80 Titan


Mekanik klavyeler, masaüstü bilgisayarların yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde standarttı. Ardından bu klavyeler epey pahalıya mal olmaları, ağırlıkları ve kapladıkları alan göz önünde bulundurularak yavaş yavaş spesifik kullanım alanlarına yöneltildi. Mekanik klavyeler özellikle oyun tutkunları için bambaşka bir öneme sahip. Bugüne kadar birçok oyuncu bilgisayarının yanında mekanik klavye geldiğini görmüştük. Mekanik klavyelerin oldukça minimalist tasarımlarda üretildiğini de görmüştük ama böylesini görmedik. MSI GT80 Titan oyuncu dizüstü bilgisayarı, tam teşekküllü mekanik klayeli bir oyuncu bilgisayarı olarak karşımızda. Bu bilgisayarın klavyesi, ünlü oyun donanımları üreticisi Steelseries imzasını taşıyor.

18,4 inçlik devasa ekrana, son derece güçlü bir donanıma, özelleştirilebilir ve nümerik klavye olarak kullanılabilir touchpad’e ve tabii ki mekanik klavyeye sahip olan MSI GT80 Titan, oyuncuların dikkatini çekmeyi fazlasıyla başardı.

Gücünü en yeni nesil Intel Core i7 işlemciden alan ve NVIDIA GeForce GTX980M ekran kartına sahip olan MSI GT80 Titan, en az 16GB RAM ile geliyor. Opsiyonel donanım seçenekleriyle tam bir oyun canavarına çevrilebilen dizüstü bilgisayar, 350W güç adaptörüyle de ayrıca dikkat çekiyor. MSI GT80 Titan’ın yurt dışı satış fiyatı 3.299$‘dan başlayacak. Bakalım bu bilgisayar ülkemizde ne kadara satılacak ve ne zaman piyasaya çıkacak.


Yorum Yap