Donanım, Teknoloji

AMD’nin 7. Nesil APU Ailesi Satışa Çıkıyor


26 Mayıs tarihinde Computex fuarında Polaris mimarili yeni nesil ekran kartı ailesini lanse edecek olan AMD, merakla beklenen 7. nesil APU ailesini de sahaya sürmeye hazırlanıyor.

Excavator mimarisine sahip Bristol Ridge APU ailesinde AMD performans ve güç tüketimi konusunda oldukça radikal kazanımlar elde etmiş görünüyor. Serinin en hızlı işlemcisi GPU ile birlikte toplamda sadece 65 Watt TDP değerine sahipken 4.2 Ghz turbo hıza sahip. AMD’nin iddialarına göre Bristol Ridge APU ailesi şu anki mevcut Kaveri ( A-7000 ) serisinden genel ortalamada %50 daha yüksek performansa sahip. İlk etapta masaüstü için 6 farklı model piyasaya sürülürken model isimleri ise henüz açıklanmadı.

Bristol Ridge ile birlikte AMD de sonunda DDR4 kervanına katılıyor. 1 Haziran’da satışa sunulacak olan APU ailesi AM4 anakartlarla birlikte çıkış yapacaklar. Çift kanal DDR4 desteği bulunan AM4 anakartlar eski nesil işlemcilere destek vermese de yıl sonunda çıkacak Zen mimarili yeni nesil işlemcilerle uyumlu olacak.

Okuyucu Puanı
2 oylama
5

Yorum Yap