Oyun

FIFA 17 Frostbite Oyun Motoru Kullanacak!


E3 fuarına kısa bir süre kala oyun dünyasının merakla beklenen yapımları hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Söylentiye göre EA Games’in çıkaracağı yeni FIFA 17’de Frostbite oyun motoru kullanılacak.

Oyunların yeni nesil konsol ve PC platformuna çıkışı ile birlikte spor oyunlarında görmeye alışık olduğumuz Ignite Engine isimli oyun motorunu kullanan EA, diğer yapımlarında kullandığı Frostbite Engine’i bu kez FIFA 17 üzerinde de kullanacak.

Oyunda Frostbite oyun motorunun kullanılmasıyla birlikte FIFA 17’nin grafikleri ve oyun mekanikleri tamamen değişecek. EA Games Frostbite oyun motorunu daha önce yayınladığı Battlefield, Dragon Age veStar Wars: Battlefront oyunlarında kullanmıştı.

Özellikle son yıllarda gerçekçiliği en üst seviyeye taşımak isteyen oyun firmaları geliştirilmiş oyun motorlarını yeni yapımların üzerinde kullanmaktan geri kalmıyor. Oyun severlerin bu anlamdaki beklentilerinin üst düzeyde olduğunu düşünürsek Frostbite motoru ile FIFA 17’nin gerçeklik hissi ve mekanikleri oldukça gelişmiş olacak diyebiliriz.

FIFA 17’nin Frostbite oyun motoru ile çıkacağının duyurulması spor alanındaki oyunlar arasında bir ilk olmazken, EA Games’in diğer spor oyunları olan NHL, NBA Live ve Madden oyunları da yine DICE’nin Frostbiteoyun motoruna geçiş yapacak.

2015 yılındaki E3 oyun fuarında açıklama yapan EA genel müdür yardımcısıPatrick Söderlund, oyun dünyasındaki yeni stratejilerini kullanmaktan geri kalmayacaklarını bildirmişti. FIFA 17 için duyulan son söylenti, yapılan açıklama için atılan ilk hamle gibi duruyor.

Okuyucu Puanı
0 oylama
0

Yorum Yap